Sürdürülebilirlik

Çahan Tekstil olarak tekstil sektörünün çevreyi ne kadar kirlettiğinin farkındayız. Dünyanın geleceği için tekstil sektöründe üretimin olabildiğince temiz bir şekilde devam etmesi gerekmektedir. Bu vizyon ve temiz üretim misyonumuz doğrultusunda yapmış olduğumuz yenilenebilir enerji santral yatırımımız ve atıkları olabildiğince tekrardan kullanma tekniklerimiz bulunmaktadır.

Su

Suyun her damlasını önemsiyoruz. Bu kapsamda, su ayak izimizi her yıl düşürmeyi hedefliyoruz. Tüketim oranının azaltılması, etkin ve yeniden kullanımının sağlanması, tasarruf modellerinin geliştirilmesi ve uygulanması adına çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Atık suları tekrar kullanabilmek için kullandığımız yöntemlerle, daha az su tüketmekteyiz.

Enerji

Daha iyi bir gelecek için zamanında yapmış olduğumuz RES yatırımlarımızdan ürettiğimiz enerjiyi, kendi tüketimimiz için kullanmaktayız. Bu sayede çevreye duyarlı ve temiz bir üretim yapmaktayız. Bunların yanında GES yatırımlarımıza da başlamış bulunmaktayız.

Kimyasal

Temiz yarınlar için temiz üretim yapıyoruz. Temiz üretim gerçekleştirirken uluslararası kabul gören kimyasal listelerindeki kimyasalları tercih ediyoruz. Ayrıca tüm tedarikçilerimizle iş birliği içinde çalışmalar yapıyoruz. Markaların beklentileri doğrultusunda kimyasal yönetimi yaparak da dünya markalarını kucaklıyoruz.