Şirket Profili

Çahan Tekstil, 1948 yılında Hüseyin Çahantimur tarafından dokuma malzemeleri ve makine yedek parçaları satışı yapmak üzere Bursa Kapalıçarşı ve Hanlar Bölgesinde yer alan Fidan Han’da kurulmuştur. Bugün, iplik boya- kumaş boya- dokuma ve baskı işlemlerini gerçekleştiren entegre bir firma olarak hizmet vermektedir.

Ailenin 4. Kuşak bireylerin katılımıyla, her geçen gün daha da güçlenmektedir.

Çahan Tekstil A.Ş., tekstil alanında 75 yıldan fazla süre boyunca faaliyet gösteren bir aile şirketidir.

Şirketimiz ev tekstili alanında sırasıyla, İplik Boya, Kumaş Boya ve Dokuma tesisleri ile hizmet verirken; 2013 yılında bünyesine eklediği Çahan Dijital tesisi ile dış giyim alanında dijital ve rotasyon baskı faaliyetlerine başlamıştır. Çahan Tekstil A.Ş., yurt içi ve yurt dışı müşterilerine istek ve beklentilerinin üzerinde hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi kendine ilke edinmiştir. Bu ilke doğrultusunda kârlı, istikrarlı ve sürekli büyümeyi gerçekleştirmeye destek olacak verimli, etkin ve dinamik bir organizasyon kurgulamış olan şirketimiz gerekli teknolojik ve insan kaynakları yatırımlarını yapmaya devam etmektedir.

Kalite ve dürüstlükten ödün vermeyen şirketimiz, süreçleri ölçülebilir, müşteri odaklı çalışan, çevreye ve insana önem veren bir anlayışla tekstil sektöründe vazgeçilemeyen bir marka olmayı hedeflemektedir. Her zaman kaliteli üretim ve yüksek müşteri memnuniyetini hedefleyen şirketimiz sürdürülebilir bir yaklaşımla, bugünün ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda gelecek nesillerin ihtiyaçlarını da düşünmektedir. Bu farkındalıkla, çevreye duyarlı bir şekilde üretim yapmaya son derece önem veren tesislerimiz, sürdürülebilir bir üretim için yapılan denetimleri başarıyla geçerek kalite ve standart belgeleri olan OEKO-TEX, GOTS, GRS, RCS, OCS ve RWS sertifikalarına sahiptir. Şirketimiz sürdürülebilirlik bilinciyle bünyesinde yapılan tüm üretim faaliyetlerinde tüketilen elektriği, yatırım yapmış olduğu yenilenebilir rüzgar enerji santrallerinden karşılamaktadır. Müşterilerimizin verdiği güç ve destek ile bu yöndeki yatırımlarına devam etmektedir.