• KURUMSAL

       Çahan Tekstil A.Ş. Hüseyin Çahantimur tarafından tekstil dokuma malzemeleri ve makine yedek parçaları satışı yapmak üzere 1948 yılında Bursa'da kuruldu.1952 yılından 1974 yılına kadar elbiselik kumaş üretimi yapan firmamız,1974 yılından itibaren ismiyle ve kalitesiyle özdeşleşen goblen döşemelik kumaş üretiminde faaliyetini sürdürmüştür. 1990 yılında Dosab' ta inşa edilen yeni fabrika binasına taşınmış ve daha modern şartlarda üretimine devam etmiştir. 1997 yılında "iplik boya", 2003 yılında "kumaş boya", tesislerini devreye alan firmamız, 2013 yılında "Dijital Baskı" tesisini hizmete açmıştır.

       60 yılı aşkın süredir üretimde son teknolojiyi takip eden, kalite ve dürüstlükten ödün vermeyen Çahan Tekstil bu gün, 400' ün üzerinde çalışanıyla 40.000 m2 kapalı alanda entegre bir tesis olarak faaliyetini sürdürmektedir.

       Çevre koşullarının hızla değiştiği ve tükenen doğal kaynakların dünyamızı tehdit ettiği günümüzde çevreye ve topluma karşı görevlerinin bilincinde olan bir kuruluş olarak gelecek kuşaklara temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak amacımızdır.

  Bu amaç doğrultusunda; 
  Gelecek nesillere sağlıklı, yaşanabilir bir doğa bırakabilmeyi 
  Enerji ve doğal kaynakların verimli kullanmayı 
  Çalışanlarımızın ve toplumun çevre bilincini arttırmayı
  Endüstriyel faaliyetlerinden kaynaklanan atık sularını arıtmayı ve yasal sınırları aşmamasını sağlayacak tedbirleri almayı ilke edindik..

    Vizyonumuz Tüm ürün ve hizmetlerimizde kalite ve dürüstlükten ödün vermeden,çevreye ve insana önem veren bir anlayışla vazgeçilemeyen bir marka olmak.

       Misyonumuz "müşteri velinimetimizdir" prensibi doğrultusunda, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlayarak, sosyal ve çevresel bilinç oluşturmak ve bu amaçla faaliyetlerde bulunmak.